Kompostovací toalety

Kompostovací toalety bez vody firmy SWEDISH ECOLOGY (ŠVÉDSKO)

Tyto toalety mají zásobník umístěný obvykle uvnitř toalety, ve kterém probíhá kompostovací proces. Od následujících typů se odlišují tím, že nemusíte "vynášet kýbl" na kompost na zahradě - kompost máte doma. Klasickým představitelem je toaleta MullToa. Předpokladem správného kompostování je: přiměřená vlhkost, dostatečný přívod vzduchu a teplota. Průběh kompostování se zlepšuje naočkováním vhodných bakterií do substrátu. Kompost se vybírá jednou za několik měsíců. Souhrnně řečeno - tento typ řeší zpracování exkrementů nejkomplexněji, toaleta poskytuje již hotový produkt - zralý kompst. V zahraničí jsou toalety tohoto typu velmi oblíbené (zejména ve Skandinávii, Austrálii, Kanadě a USA) a jsou považovány - při přiměřené péči - za spolehlivé.

Toalety, které exkrementy shromažďují a kompostují

Toaleta MullToa 60 je jediná švédská toaleta s certifikací, že toaleta zvládne odpady vytvořené pomocí 4 osob v každodenním použití. V tomto testu bylo vzato 52 kg výkalů, 336 litrů moči a 60 rolí toaletního papíru, které byly přidávány během 8 týdnů do toalety. Po této době byl kompostovací zásobník vyndán - a obsahoval pouze 12 litrů zbytkového kompostu - hnojiva. Pro srovnání - použití klasické toalety (10 l vody / spláchnutí) zvýší původní objem 400 l odpadu na 10 000 litrů fekálního odpadu. Systém odvětrání zaručuje provoz toalety bez zápachu mimo toaletu i blízké okolí. Údržba je hygienická a jednoduchá, použití je jednoduché a ekonomika provozu splňuje limity stanovené pro spotřebu el. energie.

Kde jste nás mohli vidět:

Odkaz na video televize Nova - pořad Loskuták:

http://loskutak.nova.cz/clanek/bydlime/kompostovaci-eko-toalety.html

Odkaz na video televize ČT - pořad Chalupa je hra:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122071611-chalupa-je-hra/408236100111024/

https://www.youtube.com/watch?v=Wt5yASkRtBM

Hmyz nebo larvy

Nejběžnějšími mouchami, které se objevují v suchých záchodech, jsou malé mušky smutnice, octomilky a další. Použití síťky proti hmyzu těmto muškám nezabrání ve vniknutí do kompostu. Muší larvy mají světlou barvu a mohou ze záchodové jednotky vylézat přes část se sedátkem, je-li pro ně v záchodové jednotce příliš vysoká teplota. Přítomnost much v kompostu často ukazuje na to, že je kompostová hmota příliš vlhká.

  1. 1. ujistěte se, zda je jako zásypový materiál použit Special substrat MullToa (viz Příslušenství). Některé materiály (například čerstvé piliny ze dřeva listnatých stromů) mušky do kompostu přitahují.
  2. 2. nasypte tenkou vrstvu zásypového materiálu na povrch kompostu.
  3. 3. veškerý létající hmyz v prostoru záchodu zlikvidujte pomocí insekticidního spreje na bázi pyretrinu. Postřik opakujte v intervalech dvou až tří dnů, abyste zlikvidovali i nové generace much vylíhlé z vajíček nebo přeměněné z larev. Nastříkejte insekticid rovněž do vnitřku záchodové jednotky a zavřete víko. Postřik opakujte, dokud se v záchodu létající hmyz objevuje.

Instalujte svépomocně

Vše co potřebujete pro ventilaci přes zeď je obsaženo v balení toalety (0.5 m potrubí a síť proti hmyzu). Pokud budete chtít instalaci skrze střechu (pro využití přirozeného komínového tahu), budete potřebovat instalační sadu pro toalety MullToa a speciální koncovku. Vždy se před instalací zkontaktujte s místními úředníky pro oblast životního prostředí.

Výběr typu

Při výběru modelu zvažte, kolik osob a jak často (stále, víkendově, ...) bude toaletu využívat.  Všechny modely mají krycí klapky nad zásobníkem, které se automaticky otvírají při dosednutí na toaletu. V roce 2018 proběhla poslední inovace a vyšší typy (ai) mají již řízení pomocí digitální automatiky a s displejem.

Počet produktů: 3

Zobrazení 1-3 z 3 položek

Aktivní filtry

Zobrazení 1-3 z 3 položek